- Nacházíte se: Úvodní stránka
- Tip na výlet
Tip na výlet
Pivovarské muzeum a pivovar Plzeň
Muzeum je umístěno v autentickém středověkém právovárečném domě se sladovnou. Součástí muzea je pozdně gotická sladovna, hvozd, původní valečka a dvouúrovňové ležácké sklepy s lednicí, které ústí do plzeňského podzemí. Expozice přibližují nejstarší historii města Plzně, rozvoj řemesel, vznik a rozmach cechů, počátky a vývoj pivovarnictví, sladovnictví, bednářství, povoznictví a pohostinství. Individuálním návštěvníkům je nabízena volná prohlídka s písemným průvodcem v 18 jazykových verzích. Skupinám nad 10 osob jsou poskytovány prohlídky s průvodcem v pěti světových jazycích - anglicky, německy, francouzsky, rusky a španělsky.
Prohlídka plzeňského pivovaru Vás seznámí s unikátním postupem výroby piva Pilsner Urquell, jediným originálem piva plzeňského typu. Během prohlídky navštívíte autentická místa, kde se Pilsner Urquell od počátků vyrábí. Uvidíte srdce pivovaru - varnu, projdete labyrintem ležáckých sklepů se zachovanou tradiční výrobou piva. Součástí prohlídky pivovaru je i prohlídka nové lahvovny, která s kapacitou 60 000 lahví za hodinu patří mezi nejmodernější v Evropě.
Plzeňské historické podzemí
Plzeňské podzemí postupně vznikalo 600 let a to od 13. do 19. století. Systém propojených sklepů se rozkládá pod historickým centrem města Plzně a jeho celková délka činí asi 17 km. Podzemí sloužilo k uchování potravin či jako řemeslné provozovny. V neposlední řadě byly chodby využívány jako odvodňovací štoly, kanalizace nebo studny. Prohlídková trasa začíná v Perlově ulici, měří přibližně 750 m a vede 9-12 metrů pod povrchem.
Zoologická zahrada Plzeň
ZOO v západočeské metropoli vznikla již v roce 1926 blízko centra města. Od roku 1963 působí v současném areálu na Lochotíně, kde se v roce 1981 sloučila se sousední botanickou zahradou. Členitý přírodní areál má rozlohu 21 ha a od roku 1996 je intenzivně přetvářen na zoogeografický biopark. Postupně přibývají vzácné a atraktivní druhy, z nichž je nejvýznamnější příchod mladého páru varanů komodských, nejmohutnějších ještěrů světa, v říjnu 1997. Velice pozoruhodným údajem zůstává skutečnost, že 70% druhů zde chovaných nemá žádná jiná česká ani slovenská ZOO. Mezi nejpopulárnější obyvatele zahrady patří hejno tučňáků Humboldtových, kteří jsou každý den pro návštěvníky krmeni rybami z rukou ošetřovatelů. V areálu se nachází také DinoPark.